W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku Cantilena wraz z dyrygentką s. Aliną Kulik uświetniła liturgię mszy św.
w Warszawie, w bazylice pw. Świętego Krzyża oraz w archikatedrze w Łodzi. Mszę świętą w Warszawie transmitowaną przez pierwszy program Polskiego Radia odprawił Prymas Polski abp Wojciech Polak z okazji rozpoczęcia obchodów 150. rocznicy urodzin Świętej Urszuli Ledóchowskiej. Z tej samej okazji odprawiona została msza św. w archikatedrze w Łodzi. Mszę celebrował arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita łódzki. Chórzyści zostali serdecznie przyjęci przez wspólnoty ss.Urszulanek z ul. Wiślanej w Warszawie oraz z ul. Obywatelskiej w Łodzi. Gościnność i szczodrość Wielebnych Sióstr urzekła chórzystów, którzy w każdym z domów zaśpiewali kilka ulubionych utworów dedykowanych Kochanym Siostrom. Wizyta w papieskim pokoju oraz myśli Świętej Urszuli lecące do nieba wzruszyły chórzystów, którzy nie zapomną tych chwil i przeżyć. W ich imieniu składam serdeczne i z serca płynące Bóg zapłać.

Jolanta Pacholak

W Warszawie