Powitaj swego Zbawcę.

Witam Was, moi kochani! Zechciejcie być zasłuchani i w historię zapatrzeni, dzięki, której jesteśmy zbawieni, tymi słowami dzieci i młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych i scholi w parafii św. Wojciecha w Męce rozpoczęły spektakl jasełkowy. Spotkanie odbyło się 25. 01. 2015 roku o godz. 17.30 w klasztorze Sióstr Urszulanek przy ulicy Dominikańskiej 16.
            Młodzi aktorzy, wraz ze swoimi rodzicami dołożyli wszelkich starań, by poziom spektaklu był wyjątkowy. Zadbano o każdy szczegół, dopracowano perfekcyjnie stroje, jak i elementy scenografii, na tym polu wielką zasługę należy przyznać zaangażowaniu rodziców.
            Wersja scenariusza, nawiązująca do tradycji i zwyczajów ziemi sieradzkiej, wzbudziła entuzjazm publiczności. Dialogi prowadzone przez pasterzy bawiły gości. Z kolei tańce integracyjne miały za zadanie wprowadzić obecnych w radosny nastrój świąteczny i skłonić do refleksji. Dzieci swoje role zagrały ekspresyjnie, na uwagę zasługują zwłaszcza małe aniołki, które z pasją śpiewały i tańczyły budząc zdumienie słuchaczy. Przyznać trzeba, że każde dziecko dołożyło starań, by jak najlepiej odegrać powierzoną rolę. Opanowanie długich fraz wymagało czasu, zaangażowania oraz systematycznych ćwiczeń. Teatralna realizacja jasełek wzruszyła wszystkich obserwujących mistrzowską grę dzieci i młodzieży. Obecni goście nie szczędzili pochwał. Wyjątkowa akustyka klasztoru pozwoliła wydobyć walory brzmieniowe tekstów i śpiewu. Malownicza scenografia, na tle której pięknie prezentowały się kostiumy sceniczne dzieci, to kolejny walor spektaklu.
            Nadal w uszach słuchaczy brzmią słowa narratora: W ten święty, zimowy wieczór wybierz się na wędrówkę z Maryją i Józefem. Zabierz się z pasterzami i mędrcami do Dzieciątka. Przyjdź do tego, który daje wiarę, że to, co niemożliwe, to, co trudne daje życie. Przyjdź do Tego, który daje Miłość. Dziękujemy serdecznie Siostrom za ich gościnność i dar obecności na tegorocznym przedstawieniu jasełkowym. Pozostaje mieć nadzieję, że obficie nagrodzeni brawami aktorzy zostaną zaproszeni ponownie do występu w następnym roku, a może nawet jeszcze w obecnym.

Siostra Magdalena Sochacka

opieka nad stroną: s. Alina Kulik, Jolanta Pacholak, (redakcja), Krzysztof Pacholak, Andrzej Pacholak (webmastering)