Byliśmy darem…

Przypowieść o Narodzeniu Pańskim, której wysłuchaliśmy w sobotni wieczór była dla nas wszystkich prawdziwą duchową ucztą. Cudowne zespolenie muzyki i poezji sprawiło, iż wszyscy zebrani w zaciszu klasztornych murów mieli okazję zatrzymać się i zadumać. Zostawiając domową krzątaninę, codzienne zabieganie, zasłuchaliśmy się w mądrość recytowanych, śpiewanych
i czytanych słów. Wszyscy z pewnością zapamiętamy, że „Jako chrześcijanie mamy obowiązek nie tyle obdarowywać, ile sami przemieniać się w dar. Czynić tak, by zawsze nasze życie było bezgranicznym darem. Dla wszystkich”. My, wykonawcy, chcemy wierzyć, że dziś byliśmy darem, który ubogacił duchowo każdego, kto przybył na nasz koncert. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przygotować Przypowieść o Narodzeniu Pańskim. Bóg zapłać.

 

W koncercie udział wzięli: Chór Cantilena pod dyr. siostry Aliny Kulik, zespół instrumentalny w składzie Roman Erenc (gitara), Przemysław Rybak (instrumenty klawiszowe) i Włodzimierz Kozłowski (gitara basowa). Poezję Romana Brandstaettera i Ernesta Brylla recytowała siostra Magdalena Bulińska i siostra Teresa Brzozowska. Koncert prowadził Waldemar Bohdanowicz.

 

 

 

Sieradz 17 stycznia 2015r. Przyklasztorny Kościół Sióstr Urszulanek SJK