Pielgrzymka do Warszawy i Ołtarzewa

 

Szczęść Boże.
Okres Wielkiego Postu to czas zarówno nabożeństw pasyjnych: Gorzkich żali i Drogi krzyżowej jak również czas rekolekcji.Możemy też coraz częściej korzystać z organizowanych w różnych miejscach misteriów Męki Pańskiej.
Dnia 16.03.2019r. ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu pod opieką siostry Elżbiety i Małgorzaty wyjechała grupa pielgrzymów do Warszawy i Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej. Organizatorem pielgrzymki była siostra Goretti. W Warszawie zwiedziliśmy Zamek Królewski. Piękna odtworzona rekonstrukcja sal i wnętrz przybliżyła nam historię i czasy panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dowiedzieliśmy się że setki oryginalnych elementów boazerii i sztukaterii zostały uratowane z pożogi wojennej przez pracowników Zamku. Nagłośnienie słuchawkowe audio z odgłosami np. gwaru rozmów przy stole, czy bicie zegara w zwiedzanej sali pozwoliło nam jakby na żywo uczestniczyć w życiu samego króla i przenieść się w tamte czasy. Jedną z piękniejszych odtworzonych sal jest Gabinet Marmurowy i Sala Tronowa. Później odbyliśmy spacer po Placu Zamkowym, pamiątkowe zdjęcie przy kolumnie króla Zygmunta i dotarliśmy do Katedry
św. Anny. Następnie przejechaliśmy do Ołtarzewa gdzie obejrzeliśmy niezwykle realistycznie przedstawione przez Pallotynów z seminarium misterium Męki Pańskiej. Niezwykle wzruszające przeżycia zostały w naszych sercach. Dziękuję w imieniu wszystkich uczestników pielgrzymki - siostrom, za umożliwienie nam w okresie Wielkiego Postu zatrzymania się i usłyszenia w sercu głosu Boga. Bóg zapłać.

 

 

 

1
opieka nad stroną: s. Alina Kulik, Jolanta Pacholak, (redakcja), Krzysztof Pacholak, Andrzej Pacholak (webmastering)
1