Nawiedzenie krzyża ŚDM

W roku kanonizacji św. Jana Pawła II w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. papież Franciszek przekazał delegacji młodzieży z Polski symbole ŚDM - KRZYŻ i kopię ikony MATKI BOŻEJ SALUS POPULI ROMANI. Peregrynacja tych symboli po Polsce jest przygotowaniem do kolejnych ŚDM, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Od 18 maja br. KRZYŻ i OBRAZ MATKI BOŻEJ nawiedzają naszą diecezję tj. włocławską. 19 maja cieszyłyśmy się obecnością KRZYŻA w kościele klasztornym. Rozważaliśmy I stację Drogi Krzyżowej w obecności KRZYŻA nawiedzającego nasze miasto – Sieradz , którego patronką jest św. Urszula Ledóchowska. W rozważaniu prowadzonym przez ks. Michała i grupę młodzieży nie zabrakło słów i myśli naszej Matki Założycielki – św. Urszuli: „Wszystko, co dobre wzniosłe, święte w dziedzinie życia nadprzyrodzonego, z krzyża na świat spłynęło, bo to wszystko Chrystus na krzyżu męką i śmiercią swą nam wysłużył (...). W krzyżu zbawienie, w krzyżu nadzieja nasza, w krzyżu miłość i szczęście i wszystko nasze…” (Testament, prośba VII) Ten prosty, drewniany krzyż, wędrujący po całym świecie od kilkudziesięciu lat, dany młodzieży przez papieża Polaka, jest po Jego kanonizacji nie tylko przesłaniem i symbolem ukrzyżowanej miłości Jezusa, ale relikwią św. Jana Pawła II. Niech słowa św. Urszuli będą dla każdego z nas zachętą do trwania i życia tajemnicą KRZYŻA oraz szukania w NIM mocy na drodze do nieba. „Więc do krzyża Wam zawsze się garnąć, w krzyżu jedynie szukać szczęścia, ukojenia i pociechy w cierpieniu, światła w ciemności, rady w wątpliwościach, żalu w upadkach, spokoju w burzach życia, ufności w zniechęceniu, radości w śmierci.” (Testament, prośba VII).

opieka nad stroną: s. Alina Kulik, Jolanta Pacholak, (redakcja), Krzysztof Pacholak, Andrzej Pacholak (webmastering)