* ŚWIETLICA * KATECHEZA

Katechetki i nauczycielki

W naszym sieradzkim domu pracują obecnie cztery katechetki:
s. Ewa Pawlicka (II LO w Sieradzu), s. Małgorzata Miliszewska ( SP nr 4 w Sieradzu),
s. Magdalena Sochacka ( SP w Męce), s. Magdalena Bulińska ( II LO w Sieradzu)
i nauczycielka języka angielskiego s. Agnieszka Tarabuła ( ZSP nr 2 w Sieradzu i ZSP nr 1 w Męckiej Woli).

Łączna liczba lat przepracowanych w szkole przez siostry: 48

Cechy charakterystyczne sióstr:
ich pasją jest nauczanie i wszystko co jest z nim związane
( spotkania z młodymi, rozmowy, pomoc, przygotowanie i poprowadzenie lekcji itd.). Czynią to z radością i zaangażowaniem. Nie zawsze niestety jest łatwo i miło. Często siostry muszą pokonywać opory uczniów przed zdobywaniem wiedzy, a co gorsze przed zaangażowaniem w sprawy wiary i otwarciem serc dla Boga.
Nic jednak nie jest trudne dla tego kto KOCHA! I dlatego mimo zmęczenia, siwych włosów i notorycznych spadków ciężaru ciała, siostry wędrują codziennie do swych szkół, bo KOCHAJĄ SWOICH UCZNIÓW zarówno tych małych, jak i dużych.

Motto życia:
Wszystkie motta indywidualne czy z obrazków ślubnych można streścić w jednym:
"Aby innym dać Boga", i jeszcze innych: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia", "Moc w słabości się doskonali".

ZainteresowaniaJ
Oprócz pracy w szkole siostry prowadzą spotkania różnych grup przy parafiach:
s. Małgorzata i s. Magdalena S. - Eucharystyczny Ruch Młodych i schole dziecięce;
s. Ewa i s. Magdalena B. - grupę biblijno - modlitewną i młodzieżowy zespół muzyczny.
Organizują też wyjazdy wakacyjne, rekolekcje, biorą udział wraz ze "swoimi" młodymi
w Spotkaniu na Lednicy, Forum Młodych w Pniewach, pielgrzymkach, rajdach, wycieczkach szkolnych.

Kontakt: Ponieważ nie zawsze bezpośredni kontakt jest możliwy dlatego podajemy nasze maile:
s. Ewa:  ewatatra@o2.pl
s. Magdalena Sochacka: magda.sochacka@interia.pl