Doceniona nieoceniona

Prezydent miasta Sieradza Paweł Osiewała uhonorował 5 grudnia 2016 roku osoby, które działają na rzecz innych, nie licząc swojego czasu ani poświęcenia. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Pani Halina Świniarska, która nieprzerwanie od roku 2005 angażuje się w renowację naszego klasztoru i kościoła.

Jako prezes Społecznego Komitetu Renowacji Klasztoru niezwykle aktywnie i skutecznie stara się o pozyskiwanie funduszy niezbędnych do przeprowadzenia prac remontowych. Nie sposób zliczyć godzin, które Pani Halina poświęciła dla naszego dzieła. Jej wiedza i umiejętności są nieocenione i od tylu już lat przynoszą zadziwiające efekty, wystarczy spojrzeć na wyremontowany klasztor i najnowsze wspólne dzieło Pani Haliny i Siostry Przełożonej Aliny Kulik, czyli pięknie odmalowany i odnowiony kościół, w którym już wkrótce odprawiona zostanie pasterka. Aktywność Pani Haliny daje się również zauważyć przy organizowaniu Jarmarku Urszulańskiego, plenerów malarskich czy koncertów charytatywnych. Te rozliczne działania zmusiły Laureatkę do zawieszenia członkostwa w naszym chórze Cantilena, w którym śpiewała przez wiele lat. Mamy nadzieję, że powróci do naszego zespołu i wesprze nas swym pięknym altem.
            Dziś serdecznie gratulujemy jej tytułu Wolontariusza Roku 2016 i życzymy wszelkiej pomyślności i siły do dalszej pracy na chwałę Pana i naszego klasztoru.