* ŚWIETLICA * KATECHEZA

Chór Cantilena

Przy naszym klasztorze w Sieradzu przez 15 lat śpiewał chór Cantilena. Założycielką i jednocześnie prowadzącą chór była S. Alina Kulik USJK mgr wychowania muzycznego. Chór regularnie śpiewał podczas liturgii w klasztorze oraz na zaproszenie w okolicznych kościołach. Dawał koncerty, wykonując muzykę religijną oraz świecką. Był czynnie zaangażowany w działalność charytatywną na rzecz XIII wiecznego klasztoru, przy którym śpiewał, organizując koncerty, a także inne imprezy społeczne.

Zespół wydał pięć płyt CD oraz dwie Video, brał udział w następujących festiwalach i konkursach chóralnych:Przegląd kolęd pt. "Kolędy świata" zorganizowanym przez MDK w Sieradzu - Grad Prix, Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie - wyróżnienie, III Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy - Dyplom Brązowy, kilkakrotny udział w Dniach Kultury Chrześcijańskiej w sieradzkich kościołach i udział w XI Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie, gdzie występował z Zespołem Instrumentów Dawnych Ars Nova oraz solistami. Na Międzynarodowym Festiwalu - Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej w 2014 zdobył wyróżnienie.

Ważnym wydarzeniem dla chóru był udział w nagraniu promocyjnej płyty dla miasta Sieradza z utworami XVI w.sieradzkiego kompozytora Cypriana Bazylika pt „Cyprian Bazylik, dzieła wszystkie” z Zespołami Ars Nova i Subtilior Ensemble. Chór dwukrotnie koncertował za granicami Polski: w Niemczech i Rosji.

Płyty chóru Cantilena:

2005r CD "Wśród nocnej ciczy"

2007r CD "Bóg się rodzi"

2008r Video "Kolędy Świata"

2012r CD "Gorzkie Żale"

2012r CD "Cyprian Bazylik Utwory Wszystkie"

2012r Video "Cantilena w dziesięciolcie"

2013r CD "Z kolędą przez świat"

2015r CD "Przypowieść o narodzeniu Pańskim"

Dyplomy i wyróżnienia:

opieka nad stroną: s. Alina Kulik, Jolanta Pacholak, (redakcja), Andrzej Pacholak (webmastering ). Polityka prywatności